Emine Şenyaşar yine ifadeye çağrıldı

Urfa Adliyesi önünde adalet talebiyle nöbet tutan Emine Şenyaşar, 10’uncu kez “kamu memuruna hakaret” gerekçesiyle ifadeye çağrıldı

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlu yaşamını yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti, 273’üncü gününde devam ediyor.

Suruç ilçesinde bulunan evlerinden 42 kilometre yol alarak Urfa Adliyesi önüne gelen aile, “Sadece adalet istiyoruz” yazılı döviz ile nöbeti başlattı. Ailenin nöbeti başlatması üzerine yanlarında gelen polis, anne Emine Şenyaşar’ın “kamu memuruna hakaret” ettiği gerekçesiyle İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube’de ifadesi alınacağını bildirerek, Şenyaşar’ın gün içinde emniyete gitmesi gerektiğini söyledi.

‘AMAÇ VAZGEÇİRME’

Annesi Emine Şenyaşar’ın aynı gerekçeyle 10’uncu kez ifadeye çağrılması ve Adalet Nöbeti boyunca karşılaştıkları engellemelere dair konuşan Ferit Şenyaşar, amacın kendilerini nöbetten vazgeçirme olduğunu söyledi.

Adalet Nöbeti’nin “zulüm” altında devam ettiğini dile getiren Şenyaşar, “Nöbetimiz bir yıla yaklaşıyor. Suruç Devlet Hastanesi’nde 3 insan silahla katledilmiştir. Bu katliam yüzlerce kamu çalışanının gözü önünde yapılmıştır. Olayın üzerinden 3 yıl 6 ay geçti ama hiç kimsenin ifadesi dahi alınmamış. Ancak adalet isteyen anne bugün 10’uncu kez ifadeye çağrıldı. Bu mu Türkiye’de adalet? ” diye sordu. Yaşananlara sessiz kalan herkesin suça ortak olduğunun altını çizen Şenyaşar, “Başta barolar olmak üzere, sesiz kalan siyasi partiler bu suça ortak oluyorlar. Ortada bir hukuksuzluk var. Urfa’yı çete bir aile yönetiyor” dedi. Aile sanal medya hesaplarından da Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü etiketleyerek “Adliye kapısındaki bu adaletsizliğe tepki göstermeyen herkes suçludur. Çocuklarını ve eşini katledenleri ifadeye çağırmaya dahi korkan savcılar, anneyi 10’uncu kez ifadeye çağırıyor. Abdülhamit Gül anne için üzüldüğünü dile getirmiş!” mesajı paylaştı. (MA)

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: