Emine Şenyaşar: Kadınlar gelsin

Urfa Adliyesi önünde Adalet Nöbeti’ni sürdüren Emine Şenyaşar, kadınlara çağrıda bulunarak “Gelin, yaşadığımız zulme şahit olun” dedi. 

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti sürüyor.
Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattıkları Adalet Nöbeti 338’inci gününde.

Cumartesi Annelerinin ördüğü şalla nöbete başladı

Dün sağlık sorunlarından kaynaklı adliye binası önüne gelemeyen anne Şenyaşar, bugün Cumartesi Annelerinin kendisi için ördüğü şalla birlikte adliye binası önüne gelerek oğlu Ferit ile nöbeti başlattı.

Kadınlara seslendi

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, Emine Şenyaşar, Adalet Nöbeti’nin “zulüm” altında devam ettiğini belirterek “Bütün kadın milletvekilleri başta olmak üzere, kadınlar gelsin Urfa Adliyesi önünde yaşanan zulmü görsün. Bu bize yaşatılanlara şahit olsunlar. Çocuklarımı katledenler bugün ellerini kollarını sallayarak dışarıdalar. Ben bir yıldır Urfa Adliyesi önündeyim” dedi.

“Artık bu zulmü kaldıramıyorum”

Elazığ Cezaevi’nde yaklaşık 4 yıldır tutulan oğlu Fadıl Şenyaşar’ın serbest bırakılması çağrısında bulunan Şenyaşar, “Oğlum bırakılsın, artık yeter. Biz de eve gitmek istiyoruz. Ben burada oğlumu bekliyorum. Ölmeden önce oğlumu görmek istiyorum. Oğlum bırakılmadan buradan kalkmayacağım. Erdoğan bilmiyor mu çocuklarımın suçu yok? Emine’nin Erdoğan’ın da çocukları var. Benim bir yıldır çektiğim acılardan haberi yok mu? Çocuklarımın suçsuz yere öldürüldüğünü herkes biliyor. Ben 4 mevsimdir buradayım. Artık bu zulmü kaldıramıyorum. Bu nasıl devlet? Bu nasıl adalet?” diye sordu.
Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: