Emeklilikte Yaşa Takılanlar için çözüm tarihi belli oldu

Emeklilikte Yaşa Takılanlar’dan (EYT) bir heyet, Meclis’te AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay ile ayrı ayrı bir görüşerek sorunlarını aktardı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın sosyal kesimlerin sorununu beş başlıkta takvimlendirip çözüme planlarıyla ilgili bilgi aldı.

Yeni Şafak’ın aktardığına göre, EYT’ye ilişkin federasyon ve platform temsilcilerinden oluşan bir heyet çarşamba günü Meclis’te AKP ve MHP’li grup başkanvekilleriyle görüştü. 8 Eylül 1999’da getirilen yaş şartıyla mağdur edildiklerini aktaran heyet mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti.

Aktarılana göre, sözleşmeli personel konusunun ardından gündeme alınacak olan EYT sorunu, 2022 yılı içerisinde çözülecek.

Ziyarette Akbaşoğlu’nun “İlk iki mesele olan asgari ücret ve memur maaşlarını çözüme kavuşturduk. Üçüncü mesele olan 3600 ek göstergeyi şu an hallediyoruz. Sonra dördüncü mesele olan sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinden sonra 2022 yılı içerisinde EYT’liler sorununu halledeceğiz” dediği öğrenildi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: