Ekrem İmamoğlu: Memleketin içinden bir kanal geçirdiniz paranın nereye aktığını bilmiyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un AKP’li vekiller ve bakanlanlar tarafından  hedef alınmasına cevap verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un AKP’liler tarafından hedef alınmasına, ‘İstanbul sizi kovdu, anlayın bunu” diyerek yanıt verdi.

TBMM’deki Bütçe görüşmelerinde AKP’li vekil ve bakanların İstanbul hakkındaki sözlerine değinen İBB Başkanı İmamoğlu, “Bunlar burayı mülk edinmişler” diyerek, “Ankara’daki bakanlar Bütçe konuşmalarında İstanbul’u konuştular. Bu İstanbul ne kadar ağır geldi bu arkadaşlara. Ne kadar üzüldüler çok daha üzülecekler çünkü 16 milyon mutlu oluyor. Bunlar 16 milyonu değil. Anlıyoruz ki bunlar burayı kendilerine mülk edinmişler. Ve bunun üzerinden kavga içindeler” dedi.

“DEVLETİN BAKANI BELEDİYE İLE YARIŞIYOR”

Bakan Karaismailoğlu’na da yanıt veren İmamoğlu, “Bürokrasi boyunca eli titreyerek hiçbir ilçenin, siyasi ilçe başkanından onay almadan imza atamayan ve şimdi bakan olmuş isim ‘İstanbul’u birilerine bırakamayız’ diyor. Zaten bu millet İstanbul’u birilerine bırakmadı, yolladı sizi. Kovdu sizi. Anlayın bunu. Koca devletimizin bakanı belediyeyle yarışıyor. Şu metroyu ben yapıyorum, bu metroyu ben yapıyorum. Yapacaksın tabi. Devletin bakanısın. Allah’ın adamı ya. Yapacaksın tabi. Ayıptır belediyeyle devletin bakanı yarışır mı?” ifadelerini kullandı.

 

“PARANIN NEREYE AKTIĞI BELLİ DEĞİL”

Kanal İstanbul konusuna da  değinen İmamoğlu, ” Lan memleketin içinden bir kanal geçirdiniz paranın nereye aktığını bilmiyoruz. Kanal İstanbul diyorlar çıldıracağım ya. Sen hayatında küvette gemi oynatmamış adamsın” dedi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: