Ebru Günay’dan erken seçim çağrısı:

Halkların Demokratik Partisi Sözcüsü Ebru Günay, haftalık basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Günay, “Bu iktidarın yapacağı en hayırlı iş, uçurumun eşiğine gelmiş Türkiye’ye daha büyük felaketler yaşatmadan istifa etmektir”

Aralık Dünya Engelliler Günü’ne dair konuşan Günay, “Türkiye’de 10-12 milyon engelli yaşıyor ancak bütçede engelliye ayrılan pay sadece yüzde 1,6. Engelliler sistematik bir ayrımcılık, ötekileştirme ve dışlamaya maruz bırakılıyor. Milyonlarca engelli ve ailesi yoksulluk ve işsizlik koşullarındayken birçok kamu kurumunun yasal olarak doldurması gereken yüzde 3 kotası bile dolu değildir. Engellilere verilen sembolik ödenekler 75 dolara kadar düşmüş durumdadır. O ödenek verilirken de bin dereden su getiren iktidar çok yaygın bir şekilde ayrımcılık da yapmaktadır” diye konuştu.

Parti sözcüsü Günay, “Kriz derinleşiyor, yoksulluk artıyor, insanlar bir yandan pandemiye karşı yaşam savaşı verirken öte yandan açlık tehlikesiyle karşı karşıya. Maalesef bir felaketler yönetimiyle, kriz üreten bir iktidar ile karşı karşıyayız. Bütün bunları da normalleştirmeye, topluma bu felaketleri kanıksatmaya çalışıyorlar” dedi.

Haber Merkezi

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: