Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şifa tarifinin maliyeti hesaplandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, manda yoğurdu, Medine hurması, kestane balı ve yulaf ezmeli şifa tarifinin maliyeti ortaya çıktı.

Tokat’ta çiftçilerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her akşam yatarken manda yoğurdunun içine Medine hurması doğrarım, üç ya da beş tane. Ona bir çay kaşığı kestane balı ve bir de içine yulaf ezmesi atarım. Karıştırarak yer yatarım. Şifa” diyerek yurttaşlara tavsiyede bulundu.

“Erdoğan’ın gecelik şifa tavsiyelerinin fiyatı 405 TL”

Erdoğan’ın verdiği ‘şifa’ tarifini maliyetini hesaplayan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Yiyecek ekmek almak için uzun kuyruklarda bekleyen halka Erdoğan’ın gecelik şifa tavsiyelerinin fiyatı 405 TL! Parayı nereden bulacaklarını söylersen şifa olur belki!” ifadelerini kullandı.

“Dört kişilik ailenin ulaşmasının aylık bedeli 4.020 TL”

Ekonomist ve Gelecek Partisi Ekonomi Politikaları Başkanı Kerim Rota ise Erdoğan’ın tavsiyesini dört kişilik aileye göre hesapladı.

Kerim Rota, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Kişi başı her akşam 200 gr manda yoğurdu, 5 adet hurma, 1 çay kaşığı kestane balı ve 50 gr yulaftan oluşan şifaya dört kişilik ailenin ulaşmasının aylık bedeli; 4.020 TL” dedi..

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: