Cumartesi akşamı dünya genelinde ışıklar bir saat iklim için kapanacak

Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (WWF), çağrısıyla her yıl mart ayının son cumartesi günü dünya genelinde düzenlenen “Dünya Saati”, bu yıl 26 Mart Cumartesi 20.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşecek.

İklim krizine dikkat çekmek için ışıkların bir saatliğine kapanacağı küresel etkinlik için sosyal medyada da #DünyaSaati #DönüşümSaati etiketleriyle kampanya yapılacak.

WWF’nin kampanya için yaptığı açıklama şöyle:

İklim kriziyle mücadele etmek, geleceği birlikte aydınlatmak için WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) herkesi Dünya Saati’ne katılmaya çağırıyor. 26 Mart Cumartesi 20.30-21.30 saatleri arasında tüm dünyada ve Türkiye’de ışıklar iklim için kapanıyor. Bir saatliğine dünya için kalpten bir ses vererek iklim acil durumu vurgulanacak. Her yıl mart ayının son cumartesi günü dünya çapında milyonlarca insan, doğa ve insan için dönüşüm adına ses veriyor. Dileyen herkes www.dunyasaati.org‘a girerek desteğini gösterebilir, sosyal medyada #DünyaSaati #DönüşümSaati etiketleriyle iklim krizine karşı paylaşımlarda bulunabilir. Ayrıca 26 Mart Cumartesi 20.30’da WWF-Türkiye Instagram canlı yayınında sürpriz konukları Dünya Saati destekçileriyle buluşturacak.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: