Çocuğuna cinsel istismarda bulunan Ozaner Özdemir tutuklandı

Diş teknisyeni Ozaner Özdemir, kızına cinsel istismarda bulunmaktan tutuklandı.

Mersin’in merkez Mezitli İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Diş Teknisyeni olarak görev yapan ve yıllık izinde olan Ozaner Özdemir’in kızına cinsel istismarda bulunmak suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı ortaya çıktı.

GENÇ KIZ İTİRAF ETTİ, BABA TUTUKLANDI

Mersin İz Haber’in aktardığına göre; olay, pazartesi günü ortaya çıktı. İsmi gizli tutulan genç kız, babasının kendisine günler öncesinde cinsel istismarda bulunduğunu yakınlarına anlattı. Bunun üzerine iğrenç olay Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’nce ulaştı. Çocuk Şubesi’nce başlatılan inceleme ve araştırma kapsamında genç kız, uzman pedagog ve psikolog gözetiminde ifade verdi. Genç kız alınan ifadesinde babasının kendisine cinsel istismarda bulunduğunu itiraf etti. Bunun üzerine yıllık izinde olan Özdemir, salı günü evinde yakalanarak gözaltına alındı. Alınan ifadesinde ağır suçlamayı kabul etmediği öğrenilen ve bir iftira ile karşı karşıya olduğu yönünde ifade verdiği öğrenilen Özdemir’in, yapılan işlemlerin ardından adliyeye çıkartıldı. Nöbetçi savcının tutuklama istemiyle mahkemeye sevk ettiği Özdemir, hakkında tutuklama kararı verilerek cezaevine gönderildi.

DOKTOR CİNAYETİNDE HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPILMIŞ

Öte yandan görevi başında meslektaşı tarafından Mersin’de öldürülen Dr. Ahmet Dikmen olayında ise önlem alınmamasıyla ilgili ailenin avukatı tarafından savcılığa yapılan suç duyurusunda da Ozaner Özdemir’in isminin geçtiği saptandı. Dr. Ahmet Dikmen’in aile Avukatı Erşan Sarı’nın yaptığı suç duyurusunda da şahsın adının geçtiği, katil zanlısı Hasan Çayır ile ilgili yaptığı disiplinsiz davranışlar nedeniyle tutulan tutanaklar konusunda kendisine sürekli bilgi verdiği ve bu durumun da cinayete yol açan nedenler arasında bulunduğu da önü sürüldü. Aile avukatının bu iddialarla ilgili Özdemir’in telefonuna da el konularak, tüm HTS kayıtlarının incelenmesinin istendiği de ortaya çıktı.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: