CHP’li gençler basın emekçilerine saldırdı

CHP Mersin İl Gençlik Kolları, CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin entegre atık ihalesine ilişkin yolsuzluk ve usulsüzlük iddiasına gündeme taşıyan Haberci gazetesini basarak gazete çalışanlarına yumurtalı ve boyalı saldırıda bulundu.

Mersin Haberci gazetesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan entegre atık tesisi ihalesinde yolsuzluk yapıldığı iddiasını manşetine taşımasının ardından dün (15 Şubat) saldırıya uğradı.

CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer’in de aralarında bulunduğu yaklaşık 50 kişilik grup öğle saatlerinde gazetenin merkez Akdeniz ilçesinin Camişerif Mahallesi’ndeki merkezine geldi.

Sokağı kapatan ve çoğunluğu gençlerden oluşan onlarca kişi, ellerindeki boyaları yaklaşık 35 yıldır günlük siyasi yayın yapan gazeteye ve çalışanlara fırlatarak çalışanlara da yumurta attı.

Saldırıda Mersin Haberci Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yüksel Ekici ile muhabir Kadri Duman’ın yüzü ve kıyafetleri boya içinde kaldı.

Polis ise olay yerinde inceleme yaparak gazete çalışanları ile görüştü. Bölgedeki kamera görüntülerini de incelemeye alan polis saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

Saldırının ardından gazete bugün “CHP’nin utanç günü” manşetiyle çıktı.

 

Olay sonrası konuşan CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer eylemi sahiplenerek sosyal medya hesabından ‘Evet Biziz’ başlıklı bir açıklama yaptı. Sümer yaptığı açıklamada gazete yönetimin ‘yalan ve iftira haberciliği’ yaptığını iddia ederek “En basit slogan eylemini saldırı, gazete basma, tehdit olarak gösteren ve bu algılardan beslenerek demokratik hakkını kullananları tehdit edenlere, ortam yaratan, prim veren bu zihniyete bugün daha güçlü daha net bir şekilde tepki vermek ve yine demokratik hakkımızı kullanmak istedik” derken CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay ise, yapılan gösteriden haberinin olmadığını ileri sürdü.

Aktay, “Öncesinde haberimiz olsaydı bu olayı engellerdik. İlgililerle görüşmedim o sıralarda dışardaydım. Ne diyeceğimi bilmiyorum” dedi.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Yüksel Ekici, saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada yapılan eylemin demokrasiyle aykırı olduğunu belirterek CHP’ye yakışmadığını söyledi.

Ekici “Hiç de hoş olamayan demokrasiye yakışmayan ve özellikle partilerine yakıştırmadığım gençlerin yapması üzücü. Onları yönlendirenleri şiddetle kınıyorum. Bugün bizim başımıza gelen olay basına saldırı olarak gerçekleşti, şikayetçi olacağız. Aslında şikayetçi olmaya da gerek de yok çünkü kamuya mal olmuş bir olay, yetkililer gerekeni yapıyor. Bu saldırıların iyi bir tarafı da var yayın politikamızın doğruluğunu ispatlayan davranış, sosyal demokrat geçinen insanların hak ve adalet arayışını gözler önüne seren bir davranıştır” diye konuştu.

 

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: