CHP’den EYT’lilerle eylem

CHP, Emeklilikte Yaşa Takılanlar’la birlikte cuma günü 81 ilde “EYT’liler lütuf değil kazanılmış haklarını istiyor” başlıklı açıklama yapacak.

Cumhuriyet Halk Partisi, sayısı milyonları aşan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile birlikte alanlara iniyor. CHP il örgütleri ve CHP Emek büroları EYT’liler ile birlikte cuma günü saat 14.00′ da 81 ilde eş zamanlı olarak “EYT’liler lütuf değil kazanılmış haklarını istiyor” diyerek açıklama yapacak.

‘EYT’liler iktidarın yalanlarını dinlemek istemiyor’

Ankara’da 14 Ocak Cuma günü saat 14.00’da yapılacak basın açıklamasına CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Genel Koordinatörü Veli Ağbaba katılacak. İstanbul’da  Şişhane Meydanı, İzmir’de ise Saat Kulesi’nde açıklamalar yapılacak.

CHP’den yapılan açıklamada, “EYT’liler artık iktidarın yalanlarını dinlemek istemiyor. EYT’liler ekonomiye zarar verecek kişiler olarak hedef gösterilmeyi değil, gasp edilen emeklilik hakkını istiyor. Talepleri iktidar tarafından yok sayılan ve toplumda hedef gösterilen EYT’liler bu büyük hak gaspına CHP iktidarında son verileceğini biliyor. Bir avuç yandaşına devletin Hazinesini teslim edip EYT’lilere ve halkına sırtını dönen Saray hükümeti ile Türkiye’nin kaybedecek bir günü daha kalmamıştır! Başta EYT olmak üzere tüm sosyal sorunların çözümü için hemen seçim, derhal seçim istiyoruz” denildi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: