Çalışma Bakanlığı önünde asgari ücret eylemi

DİSK, Çalışma Bakanlığı önünde eylem yaparak Asgari ücretin en az 5 bin 200 TL olması talebini yineledi.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) üyeleri asgari ücretin net 5 bin 200 lira olması talebiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde eylem yaptı.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ile beraberindeki sendika üyeleri, görüşmeleri başlanan asgari ücret ile ilgili taleplerini açıklamak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde bir araya gelerek, ‘Asgari ücret net 5 bin 200 lira’ pankartı açtı ve ‘birleşe birleşe kazanacağız’ sloganları attı.

Çerkezoğlu: Artık Yeter!

“Evimize götürdüğümüz ekmekler, yemeklerde kullandığımız ayçiçeği yağlarının, elektriğe, suya, doğal gaza yüzde 50’ler üzerinde zam geldiğini, gerçek enflasyonun en az yüzde 50’ler düzeyinde olduğunu biliyoruz” diyen Çerkezoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Artık yeter! Hiç kimsenin güveni kalmadı. Bu dönemde işsizliğin azaldığını iddia edebilen TÜİK’in açıkladığı bu resmi enflasyonlarla bütün ücretler belirleniyor. Asgari ücretin belirlenmesinde resmi enflasyon tuzağından vazgeçilmelidir.

Gerçek enflasyonun, gıda enflasyonun ne olduğu, dar gelirli asgari ücretlinin temel harcama kalemlerinin başında gelen gerçek gıda enflasyonun ne olduğunu en iyi işçiler, kadınlar bilir” dedi.

Haber Merkezi

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: