Avukat Gürkan İstekli: Müvekkilimiz Vedat Erkmen’in otopsisi, biz avukatları ve ailesi beklenmeden yapılmıştır. Kimden neyi gizliyorlar!

Tekirdağ 2 Nolu F Tipi’nde Vedat Çem Erkmen isimli tutsak yaşamını yitirdi. Erkmen’in intihar ettiği iddia ediliyor.

Ailesine intihar ettiği bilgisi verilen Erkemen’in avukatı sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: Tekirdağ 2 nolu F tipi hapisanesinde şüpheli bir şekilde ölen ve ailesine ‘intihar ettiği’ söylenen tutsak müvekkilimiz Vedat Erkmen’in otopsisi, biz avukatları ve ailesi beklenmeden yapılmıştır. Kimden neyi gizliyorlar!

Saatlerce cezaevi, adliye ve hastane arasında gidip gelmiş, cezaevi tüm görüşme taleplerimizi reddetmiş, saatler sonra nöbetçi savcılığa ulaşabilmiş ve cenazeyi an itibariyle teşhis edip almış bulunmaktayız.

Birkaç gün önce ‘can güvenliği yok’ denilerek odasından alınan ve tekli odaya konan müvekkilimiz Vedat Erken açıkça katledilmiştir. Sözde ‘can güvenliğini’ sağlamak için odasından alınan Vedat neden ‘intihar’ etsin.

Vedat Erkmen için talep ettiğimiz cenaze aracı, önce gönderilecek denilip, daha sonra araç bize verilmedi. Gerekçe olarak ilgili amir-müdürlerin izin vermemesi gösterildi. Vedat Erkmen siyasi tutsak olduğu için mi araç verilmesinden vazgeçildi?

Bize ‘yok denerek’ verilmeyen cenaze aracı tabut getirip geri gitti. Diye paylaşımda bulundu.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: