Bir ailenin sosyal medyada yükselen adalet talebi: Kaan İçin Adalet

Necati Kaan Şahin, alkollü bir sürücü tarafından 11 Ağustos günü elektrikli bisikletini kullanırken aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Babası Mustafa Şahin, olayı megafon’a şöyle değerlendirdi:

Çanakkale Biga ilçesinde, 11 Ağustos gecesi, 1.33 promil alkollü Mehmet Ali Şahin’in kullandığı 17 ACH 528 otomobil, elektrikli bisikletiyle seyir halinde olan oğlum, Necati Kaan Şahin’e çarptı. Oğlum, Biga Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ancak doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

SANIK ÜÇÜNÇÜ MAHKEMEDE SERBEST BIRAKILDI.

Oğlumun cenazesini, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde toprağa verdik. Oğlum, kazadan önce en büyük hayalini gerçekleştirip, girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmıştı ama kazandığını görmek nasip olmadı. Evinin önünde bekçiler tarafından yakalanan oğlumun katili Mehmet Ali Şahin ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Biga 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakkında ‘bilinçli taksirle ölüme neden olma’ suçundan 3 yıldan 9 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın 3’üncü duruşmasında sanık Mehmet Ali Şahin, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Baba Şahin şöyle devam etti:

Mahkeme heyeti, duruşmayı karar vermek üzere 24 Aralık’a erteledi. 24 Aralık’taki duruşmadan beklentimiz, oğlumuzun katili en ağır cezada yargılansın. Şu anda bilinçli taksirle yargılanıyor. Biz olası kast ile yargılanmasını istiyoruz. Türk adaletine, Türk hukukuna güveniyoruz ama oğlumu öldüren zanlının cezasının yüksek olması, dışarıda çıkıp gezememesi lazım. Bu kaza değil, cinayet. Bu tip olaylarda insanlar ölmesin. Bu tür olayların yaşanmaması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Biz Kaan için Twitter ve Instagram hesabı açtık. ‘Kaan için adalet’ hesabı oluşturduk. Sesimizi duyurmaya, duyarlı insanları bu platformda toplamaya çalışıyoruz. Bize de destek olmaya başladılar. Alkollü araç kullanmak ve sonrasında birinin ölümüne sebep olmak bize göre kaza değil cinayettir. İstanbul Adli Tıp Kurumu raporuna göre Kaan kusursuz, katil tam kusurlu. Oğlum o gün yolun kenarından gidiyor ve elektrikli bisikletinin tüm ışıkları yanıyor. Oğluma çarpan kişinin fark etmemesi mümkün değil. Zaten tüm bunlar adli tıp kurumu raporuyla sabit. Katilin serbest bırakılması ailemizi bir kez daha yıktı. 24 Aralık’ta görülecek karar duruşmasında, adil bir karar bekliyoruz. Diye belirtti.

Necati Kaan Şahin, YKS Türkiye birincisi, arkadaşları ve ailesi Kaan Şahin için adalet talebini sürdüreceklerini, bunun için kamuoyunun destek vermesini talep ediyorlar.

Haber Merkezi

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: