Berat Albayrak sessizliğini bozdu: Burası çok önemli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bir kitap yazdı.

Turkuvaz Kitap tarafından basılan, ‘Burası Çok Önemli!-Enerjiden Ekonomiye Tam Bağımsız Türkiye Kitap Açıklaması’ başlıklı kitabın cuma günü tüm kitapçılarda olacağı duyuruldu.

Ön satışa çıkan 288 sayfalık Berat Albayrak’ın kitabına dair tanıtım bülteninde, “Şunu çok net bir biçimde ifade edebilirim ki biz köprüyü geçtik. EVET! Türkiye Cumhuriyeti olarak biz artık köprüyü geçtik” ifadelerine yer verildi ve şunlar kaydedildi:

“Çok da uzun bir süre kalmadı; 2030 yılını dahi bulmadan ekonomik ve refah düzeyi olarak ülke tarihinin en güçlü dönemine gireceğiz… Kişi başı gelir, cari denge, istihdam ve üretim anlamında dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olma sürecimiz başlayacak. Tarihten aldığı büyük mirasla… Üç kıtanın kesişim noktasındaki jeopolitik ve jeostratejik konumuyla… Özellikle son 20 yıldır konsolide ettiği bölgesel ve küresel tecrübeyle… Sahip olduğu güçlü liderlikle… Ulaşımdan savunma sanayiine, ekonomiden enerjiye inşa ettiği sağlam altyapı ve kapasitesiyle… Türkiye bu tasavvuru ortaya koyabilmeye namzet en önemli ülkelerden biri olacaktır.”

Kasım 2020’de kişisel Instragram hesabında yaptığı açıklamayla görevinden ‘affını’ isteyen Albayrak, görevde bulunduğu dönemde ekonomistler tarafından en çok eleştirilen Maliye Bakanı’ydı.

“Burası çok önemli” ifadesi capslere, karikatürlere konu olmuştu.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: