“Bay Kemal, Meral Hanım ve onun yanındakiler; HDP’yi söylemeye gerek yok, onlar siyasi terörist”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘kur korumalı TL mevduatı’na ilişkin olarak, “Programın açıklanmasından beri Türk lirası mevduatlar bugün saat 15.00 itibarıyla 23,8 milyar liranın üzerinde arttı ve ivmelenerek artmaya devam ediyor.” dedi.

Muhalefete de yüklenen Erdoğan, “Bay Kemal, Meral Hanım ve onun yanındakiler. HDP’yi söylemeye gerek yok, onlar siyasi terörist. Bu millet bunları daha fazla kaldıramaz. İnşallah 2023 seçimlerinde gereken dersi vermek suretiyle geldikleri yere göndereceklerdir.” ifadelerini kullandı.

Zillet İttifakının Cumhurbaşkanı adayını açıklayın da bilelim”

Bununla tabi bir şeyi özellikle vurgulamam lazım. Tabi Bay Kemal bu işlerden anlamıyor. Şanlıurfa’ya gitti. Tabi burada istediği kalabalığı bulamayınca ileri geri savruldu. Dediği şu: Buranın belediyesini bize verin. Biz size burada çiftçiye ücretsiz elektrik vereceğiz. Bir defa Bay Kemal elektrik kime ait? Elektrik Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın üretimidir. Bir kere, olmaz da sen bir kere seçildin diyelim, elekriği bedava verme hakkına sahip değilsin. Ondan sonra Adana’ya gittin. Adana’da herkes dediki burada belediye size ait hadi elektriği bedava verin. Madem böyle bir imkanın var. Adana çiftçisi bol olan bir şehir. Haydi ver. Sesi soluğu çıkmıyor. Yalan söyleme, hep zaten ata ata geldiniz buraya kadar. Bundan sonra bu atmalar da tutmayacak. Şimdi Aydın’a gideceksin, oranın da çiftçisi var haydi orada da söyle. Ankara Belediyesi de sizde haydi burada da verebiliyorsan ver. İstanbul, Ankara’da suyu bedava vermekten bahsediyorlardı seçim önce biliyorsun. Tabi meclisleri alamadıkları meclislerde yine kıl payı bir şey verelim de suyu daha ucuza verme payı olsun. Tabi onu da veremiyor. Cüzi bir şeyle bunu da müsaade edip gönderiyorlar. Hayatı yalan. Akşam yalan, sabah yalan siyaset yalanı bu kadar kaldırmaz.

Cumhurbaşkanı olarak tavsiyem şudur. Daha siz cumhurbaşkanını belirleyemediniz. Kimdir zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayı şunu bir açıklayın da bilelim. Adı sanı olmayan bir cumhurbaşkanına tavsiyede bulunuyor. Herhalde siz de köşelerden bunu yazarsınız.

Hedef işsizliği daha aşağılara çekmek. Oran olarak şuraya kadar diye rakam vermek inandırıcı olmaz çünkü ben Bay Kemal değilim. Ona kalırsa o sıfırlar. Mümkün olduğunca işsizliği daha da aşağılara indireceğiz, tabii bunu da mevsimsel işsizlikten arındırarak indireceğiz. Hizmet sektörü devreye girdiği andan itibaren, otellerimiz fena gitmiyor, düşüş daha da başlayacaktır. İşsizlikte tek haneli rakamlara ineceğiz, hedef odur. Turizm sektörü büyük önem arzediyor. Tüm sıkıntılara rağmen turizmde de hamdolsun ciddi bir sıçramayı yaptık. Son bana verilen rakamlar 24-25 milyon gibiydi. Parasal olarak 26 milyar gibi gelirimiz oldu. Bu yıl bu sektörde Rusya bizi yalnız bırakmadı. Gerekli destekleri bize verdi. Avrupa’dan da aynı durum olsaydı 30’un üzerine de çıkabilirdik. Son dönemde İngiltere kapıları açtı. Turizm olayı bizim için ciddi manada adeta bacasız sektör. İstanbul iyi bir sıçrama yaptı, Antalya çok çok iyiydi. 2022’de çok daha iyi bir konuma geleceğiz.

“HDP’yi söylemeye gerek yok, onlar siyasi terörist”

Siyasi ahlaktan uzak bir yapı. Temsilcileri de ortada. Bay Kemal, Meral hanım ve onun yanındakiler. HDP’yi söylemeye gerek yok, onlar siyasi terörist. Bu millet bunları daha fazla kaldıramaz. İnşallah 2023 seçimlerinde gereken dersi vermek suretiyle geldikleri yere göndereceklerdir. Milletin kendilerine teveccüh göstermediklerini görünce sinirleri bozuluyor, öfkeden çıldırıyorlar. Bunlar siyasette etik, ahlak, seviye bırakmadılar. Bir genel başkana bu el hareketi yakışır mı? Orası milletin meclisi kutlu bir çatı, edebini takınmak zorundasın. Bay Kemal’in ruh halini sağlıklı bulmuyorum. Şirazesini dengesini kaybetti. Sözlerine baktık, şehit yakınına küfreden milletvekilini ne yapacağız? O da senin ortağın. Bu saygısızlıkların görmezden gelinecek durumu yok. Şehit yakınına küfreden hadsizin de takipçisi olacağız, en ağır bedeli de ödeteceğiz. Bu hareketi yapanın Gazi mecliste yeri olamaz. Bunların milletin hayrına bir işi olamaz. 2023 inşallah ülkemiz için çok çok hayırlı olacak inşallah. En azından bunlardan kurtulacak. Kocaeli’ndeki davaları devam ediyor. Devletin arazilerine çökmeleri. Yaptıkları korsancılık. Bunlar yenilir yutulur şeyler değil, millet bunun hesabını soracak.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: