Bahçeli’den yuvarlak masa yorumu: Dikrörgen ya da kare olsaydı 4 ayağı olurdu

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, 6 muhalefete partisinin bir araya geldiği masaya ilişkin “”6 liderin toplandığı masa dikdörtgen olsaydı dört ayağı olurdu, kare olsa dört ayağı olurdu ama yuvarlak masa. Ayak bir, o da gizli ayak, HDP” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Ayak bir, o da gizli ayak, HDP”

“Ne CHP ne de diğer paydaşlarını milli meselelerde tek kelime ettiklerine şahit olan yok. Bunların işi gücü toplanıp toplanıp dağılmak. Teklifiniz nedir diye sorulduğunda 3 maymunu oynarlar. Dış politikada çıtları çıkmaz. Bildikleri bir şey yok, cumhurbaşkanı adayları yok, geleceğe dair en ufak hazırlıkları yok. Oturma düzeninin nasıl olacağını konuştular. Ahlatlıbel’deki görüşmenin ardından yapılan açıklamada yeni hiçbir şey yoktur. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme nasıl geçileceğini planlayamadılar. Hiç mi dersinize çalışmadınız?”

“6 liderin toplandığı masa dikdörtgen olsaydı dört ayağı olurdu, kare olsa dört ayağı olurdu ama yuvarlak masa. Ayak bir, o da gizli ayak, HDP.”

“Bizim için tek geçerli norm, Türkiye normudur. Herkesin kendini eşit gördüğü, demokratik bir Türkiye’yi kurmak istiyorlarmış. Bunu külahıma anlatsınlar. Ülkemizde yaşayan herkes eşit ve özgür vatandaştır. Türkiye’de eşitliğin ihmal edildiği ne zaman görülmüştür?”

“Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem çalışmasını 28 Şubat’ta açıklayacaklarmış. 28 Şubat’a gün verilmesi tesadüf değildir. ‘Zillet Koalisyonu’ tarafını deşifre etmiştir.”

Elektrik ve doğalgaz açıklaması

“Meşru yakınmalara, haklı taleplere şüphesiz kulak verilmelidir. Bilhassa elektrik ve doğal gaz fiyatlarının yıkıcı artışlarının önüne geçmek zorundayız. Hükümetin bu kapsamdaki çalışmalarını takdirle karşılıyor, üzerimize ne düşüyorsa yapacağımızın sözünü veriyoruz.”

“Elektrik faturasındaki yüksek tutarlar vatandaşı rahatsız etmiştir. Elektriği satan dağıtım şirketleri olmayıp, tedarik şirketleridir. CHP’nin iddiaları asılsızdır, kriz çıkarmaya yöneliktir. Tedarik şirketlerinin tarifeleri Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenmektedir. Bu kurul tarife düzenlemesini yeni baştan ele almalıdır.”

“31 Mart 2021 tarihinde dağıtım şirketlerinin mali konuları, satış ve satın alma işlemlerine ilişkin TEDAŞ’a ait denetim yetkisi kaldırılmış, EPDK’ya devredilmiştir. Bize göre bu denetim yetkisi yeniden TEDAŞ’a verilmelidir.”

“2036 yılında kamuya dönecek olan dağıtım şirketlerinin içinin boşaltılmasına da müsaade edilmemelidir. Kanaatimizce elektrik dağıtımının devlet eliyle, perakende elektrik faaliyetlerinin de özel sektör kanalıyla yapılması, ilaveten vergi yükünün azaltılması maruz kaldığımız sorunları hafifletecektir.”

“Elektriğin üretiminden dağıtımına kadar her aşama vatandaşın refahı gözetilerek takip edilmelidir. Faturaların istismar edilmesi sancılı siyaset aymazlığıdır. CHP Genel Başkanı’nın ‘Fatura ödemeyeceğim’ açıklaması, yasadışı eylemin, siyasi hezeyanın mahsulüdür, ödemezse elektriği derhal kesilmelidir.”

Rusya – Ukrayna gerginliği

“Rusya- Ukrayna arasında çıkacak bir savaşın en fazla mağduru olacak, muhtemel badirelere en çok maruz kalacak ülke Türkiye’dir.  Bu nedenle sayın Cumhurbaşkanımızın arabuluculuk görevi değerlidir.”

Reklam

“Rusya’yla Ukrayna kutuplaşması yalnızca bu iki ülkenin sorunu olmaktan çıkmış, dünyanın kafa yorduğu, üzerinde düşündüğü bir numaralı gündem konusu haline gelmiştir.”

“Temennimiz, ümidimiz, Rusya ile Ukrayna’nın savaştan uzak durması, silahtan ellerini çekmesidir. Rusya’nın Belarus’ta sürdürdüğü askeri tatbikatlar, Ukrayna sınırına konuşlandırdığı devasa askeri varlığı şüphesiz akıllara her türlü kötü senaryoyu getirmektedir. Ukrayna’nın siyasi ve toprak bütünlüğüne saygı gösterilmelidir.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: