Altı muhalefet partisi lideri Babacan’ın ev sahipliğinde buluşacak

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakatı’na imza koyan CHP, İYİ Parti, SP, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve DP liderleri, her ay hem güncel meseleleri hem de yeni sisteme geçiş sürecinin detaylarını değerlendirmek üzere altılı olarak bir araya gelmeyi sürdürecek.

Liderler buluşmasında “parti isimlerine” göre alfabetik sıra kriterine göre ev sahipliği üstlenilecek. Bu çerçevede mart ayındaki buluşmada liderleri DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ağırlayacak.

Parlamenter Sistem’e geçiş sürecinin yol haritası ele alınacak

Milliyet‘in partilerin kurmaylarından edindiği bilgiye göre, bu konu, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Sunum ve İmza Töreni’nde liderlerin yaptıkları sohbette gündeme geldi. Babacan’ın ev sahipliğinde buluşulmasına karar verildi.

Toplantıda liderler güncel gelişmelerin yanı sıra, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçiş sürecinin yol haritası, bu süreçte hangi çalışmaların yapılması gerektiği, seçim öncesinden seçim sonrasına hangi aşamaların ne şekilde hayata geçirileceği aşama aşama detaylı ele alınacak.

Komisyon kurulacak

Öte yandan önümüzdeki süreçte altı parti arasında kesintisiz iletişimi sağlayacak ve çalışmalarda bir anlamda sekreterya görevini üstlenecek bir komisyonun oluşturulmasının da planlandığı, söz konusu komisyonda her partiden birer genel başkan yardımcısının yer alacağı belirtiliyor.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: