Ali Şeker: “Özel eğitim kurumlarındaki öğretmenler çoğunlukla asgari ücret alıyor”

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e yönelttiği soru önergesi ile özel okullarda görev yapan öğretmenlerin yaşadığı sorunlara değindi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e yönelttiği soru önergesi ile özel okullarda görev yapan öğretmenlerin yaşadığı sorunlara değindi. CHP’li Şeker, “Gelecek nesillerin sağlıklı inşasında eğitimciler büyük önem taşıyor. Ancak, Milli Eğitim Bakanlığı eğitim hizmetinden sessiz sedasız elini çekerek bu hizmeti özel sektöre devrediyor. Bu da öğretmenlerin eğitimci kimliğini ikinci plana atan bir istihdam politikasını beraberinde getiriyor. Bir yandan özel sektöre devretme, bir yandan da öğrencileri açık liseye yönlendirerek devlet eğitim hizmetlerindeki asli sorumluluğunu yerine getirmiyor” eleştirisinde bulundu.

Eğitim sistemiyle ilgili başlıca verileri paylaşan Şeker, özel eğitim kurumlarının tüm okullar içerisindeki payı AKP iktidarının başında yaklaşık yüzde 2 iken bu oranın bugün yaklaşık yüzde 20 seviyesine geldiğini ifade etti.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: