Ali Mahir Başarır: İktidarın halkın gerçeklerinden haberi yok

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin’de bir vatandaşla birlikte, pazar alışverişi yaptı. Başarır alışverişin ardından, “Güler hanımla 100 lira ile alışveriş yaptık. 7 kalem ürün alabildik. 1 kilo domates bile alamadık. Soğan, patates, havuç, yeşillik, biraz brokoli ve tane ile pırasa. 100 liraya. Yarım da yumurta aldık. İşte insanların hali ortada” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin Toroslar İlçesi Çavuşlu Mahallesi’ndeki semt pazarında, Güler isimli bir yurttaşla birlikte alışverişe çıktı. Alışveriş için 100 lira bütçe ayıran Başarır ve Güler Hanım, pazarcının 16 lira olduğunu söylediği bir kutu yumurta için pazarlık yapıp, 15 lira verdi. Başarır ve vatandaş, 30 lira olduğu söylenen kabağı ise almaktan vazgeçti. Patates ve soğan da aldıktan sonra Başarır, “Bak daha sadece patates, soğan ve yumurta aldık, 30 lira gitti” dedi.

Pazarın ardından konuşan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Güler hanımla pazarda 100 lira ile alışveriş yaptık. Sağ olsun pazarcılar da bol bol indirim yaptı. Yapmasına rağmen 7 kalem ürün alabildik. 1 kilo domates bile alamadık. Soğan, patates, havuç, yeşillik, biraz brokoli ve tane ile pırasa alabildik. 100 liraya. Yarım da yumurta aldık. İşte insanların hali ortada. İktidarın, halkın gerçek gündeminden çok uzakta olduğunu vurgulayan CHP’li Başarır, “Siyasi iktidar yetkililerine, bakanlara, milletvekillerine sesleniyorum: Cesaretiniz varsa çıkın pazarda alışveriş yapın. Ancak çıkamazlar. Kendileri de nasıl bir tepki ile karşılaşacaklarını gayet iyi biliyorlar. Bırakın pazarı sokağa çıkacak yüzleri yok.” dedi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: