Alaattin Çakıcı’nın yeğenine silahlı saldırı

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın yeğeni Adem Çakıcı’nın İstanbul Cevizlibağ’da silahlı saldırıya uğradı. Alaattin Çakıcı’nın avukatı ve basın danışmanı konuya ilişkin Adem Çakıcı ile aralarında, “Soyadının dışında hiç bir organik bağı yoktur” açıklamasında bulundu.

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın yeğeni Adem Çakıcı, dün akşam saat 20.30 sıralarında, kendi kullandığı otomobili ile İstanbul Cevizlibağ’da seyir halindeyken, başka bir arabadan çapraz ateşe tutuldu.

Saldırıdan hafif şekilde yaralanarak kurtulduğu belirtilen Adem Çakıcı, kendi imkanları ile İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Cerrahi Servisi’ne gitti. Sağ ayağından yaralandığı anlaşılan Adem Çakıcı’nın burada tedavi altına alındı.

Adem Çakıcı emniyetteki ilk ifadesinde, kendisine silahla saldıranları tanımadığını söyledi.

Habere göre Adem Çakıcı’nın ayrıca bundan bir süre önce Beşiktaş Fulya’da bir kişinin silahla yaralanması olayına karıştığı iddia edildi.

Çakıcı’nın avukat ve danışmanından açıklama

Olay üzerine Alaattin Çakıcı’nın avukatı Can Sevinç bir açıklama yaptı.

Gülen Cemaati firarisi Emre Uslu’nun Twitter hesabından olayla ilgili olarak yaptığı “Sarallar’ın Falyalı’nın intikamını alma çabası” yorumu üzerine Uslu’ya “Sen devletine ve milletine ihanet etmiş bir vatan haini şerefsizsin!” diye yanıt veren Sevinç, şu ifadeleri kullandı:

“Bugünkü twitinde diyorsun ki ‘Sarallar’ın Falyalı’nın intikamını alma çabası’

Alaattin Çakıcı ile Adem Çakıcı akrabadır fakat 2017 yılında Alaattin Çakıcı hapishanedeyken Adem Çakıcı’nın vurulması olayını senin gibi FETÖ’cü artıklarının basındaki, emniyetteki ve adli mercilerdeki deşifre olmamış tetikçileri 2021 yılında Alaattin Çakıcı’ya 17 yıl ceza verilmesini sağladı. Mahkeme süreci şu an Yargıtay’da devam etmektedir. Alaattin Çakıcı ile Adem Çakıcı’nın soyadı dışında hiçbir bağlantısı yoktur ve bunu tüm emniyet birimleri de bilmektedir.

Bir aydan daha fazla süredir FETÖ’cü ve onlarla işbirliği yapan muhalefet ve onların adına yazan çizen herkes sürekli olarak Alaattin Çakıcı adını gündeme getirmektedir. Vatan haini şerefsiz, sosyal medya arşivine gir ve günlerce 2017’deki Adem Çakıcı’nın Suadiye Otel’de vurulmasını nasıl gündeme getirdiğinizi, Alaattin Çakıcı’nın ifadesi dahi alınmadan hukuka aykırı şekilde 17 yıl ceza almasını ne şekilde sağladığınızı gör. Vatana ihanet edenin aile yapısından da şüphe edilir. Siz neyin peşindesiniz?

Sarallar’dan bahsediyorsunuz. Sarallar ile Alaattin Çakıcı’nın arasında bir sorun söz konusuysa hangi tarafta adamlık varsa diğerini bulur.

Adem Çakıcı’nın bugün vurulmasını, yeğeni diyerek ve birilerine bağlamak onları da ucuzlatmaktan başka bir işe yaramaz. Siz bu şekilde müptezel gibi davranıp neden ortalığı bulandırıyorsunuz?

Çakıcı’nın basın danışmanı olarak bilinen Ferhat Aydoğan da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Alaattin Çakıcı ile Adem Çakıcı amca oğludur.2017 den berri bütün akrabalık bağları kesilmiş.2017 de vurulmasından dolayı Anadolu adliyesinde 17 yıl ceza almıştır. İstinaf Mahkemesi cezayı onaylayıp Yargıtay’a göndermiştir. Bugün uğradığı silahlı saldırıda basın yayın organları yeğeni yazmaktadır. Soyadının dışında hiç bir organik bağı yoktur” ifadelerini kullandı.

Alaattin Çakıcı, yeğeni Adem Çakıcı’yı öldürtmeye azmettirmeye teşebbüs suçundan 17 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Adem Çakıcı’ya saldırı soruşturmasında gözaltına alınan kişiler, basın mensuplarının “Adem Çakıcı’yı neden vurdunuz?” sorusuna, “Alaattin Çakıcı’ya yanlış yapılmaz” diye yanıt vermişti.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: