AKP’nin ödedikçe artan kredisi için CHP’nin görüşmeleri sürüyor

2009 – 2019 yılları arasında Çan Belediyesi’nin başında olan AKP’li Abdurrahman Kuzu’nun Çan’a yapacağı hizmetler için Japon bankasından çektiği Jica kredisinin ödemesi dolar ve Euro kuruna bağlı dalgalanmalarla artıyor.

Ödedikçe azalması gereken borcun ödedikçe artması, 31 Mart 2019 yılında göreve gelen CHP’li Bülent Öz’ü zor duruma sokuyor. ‘’Bir borç düşünün ki, ödedikçe azalmıyor artıyor’’ diyen CHP’li Öz kredi yapılandırması için görüşmelerini sürdürüyor.

Önceki gün Ankara’da, JİCA Başkanı Ikuro NOBUHİRO ile bir araya gelen Başkan Öz, Jica kredisinin Çan ve Çan Belediyesi üzerindeki olumsuz ekonomik etkisini azaltmak için çabalarının devam ettiğini söyledi.

CHP Genel merkezinin de çok yakından takip ettiği konuyla CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut özel olarak ilgileniyor.

CHP’li Çan Belediyesi, AKP döneminde çekilen Japon Uluslararası Kalkınma Ajansından (JİCA) ‘ödedikçe artan’  kredinin kur farkından oluşan TL karşılığının tekrar

Daha önce İller Bankası Uluslararası İlişkiler Daire Başkanlığında yapılandırılmasını istiyor.

Konuyla ilgili bir sunum gerçekleştiren ve ‘ödedikçe artan’ kredinin Çan ilçesini olumsuz yönde etkilediğini belirten Başkan Öz, sesinin duyulması için çalışmalarını sürdüreceğini ifade ederek, destek bekliyor.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: