AKP’lilerin eski twitleri gündemde

Uzmanların yağ fiyatlarının artacağı doğrultusundaki açıklamaları da marketlerde vatandaşlar arasında izdihama yol açtı. Akaryakıt kuyruklarının ve yağ kavgalarının kamuoyuna yansıdığı şu günlerde AKP’li isimlerin yıllar önceki muhalefeti hedef alan “yağ ve benzin kuyruğu” paylaşımları sosyal medyada yeniden gündem oldu.

Eski AKP Grup Başkanvekili olan, 6 dönem milletvekilliği yapan Salih Kapusuz’un 9 yıl önce CHP’yi hedef alarak yaptığı “tüp, yağ, benzin kuyruğu” tweeti sosyal medyada gündem oldu. AKP’li Kapusuz 10 Eylül 2013 tarihinde Twitter hesabından, “CHP’nin iktidar olduğu bir Türkiye’de ne mi olur? Tüp kuyruğu olur, yağ, benzin kuyruğu olur, karneyle ekmek dağıtılır, milli irade yok sayılır” diye yazmıştı.

AKP’nin Nevşehir Milletvekili olan Yücel Menekşe’nin de 10 Eylül 1013 tarihinde yaptığı, “Türkiye’nin 80 yıl öncesinde yağ kuyrukları, mazot kuyrukları, benzin kuyruklarında bekliyordu. Kuyruklar ile geçen bir dönemden nerelere geldiğimizi vatandaşlarımız çok iyi biliyor” paylaşımı gündeme geldi.

AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu da 19 Nisan 2015 yılında Twitter’da,  “Biz bizi alkışlayanlara gülüyoruz, sanki yağ, mazot kuyrukları, darbeler, ilaç kuyrukları bizim dönemimizdeydi de…” yazmıştı.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: