AKP’li vekil Kürt sorunu yoktur diyince tepki yağdı. Salonu terk etti

Van Dernekleri Federasyonu’nun olağan kongresinde AKP’li vekile tepkiler yağdı.

İstanbul Esenyurt’ta Van Dernekler Federasyonu 6’ncı Olağan Genel Kurulu düzenlendi. Kurulda söz alan AKP Van Milletvekili İrfan Kartal’ın, “2002 yılından beri Türkiye’de Kürt sorunu yoktur, terör sorunu vardır” sözlerini katılımcılar alkış ve ıslıklar ile protesto etti. Bunun üzerine Kartal, kurulu terk etmek zorunda kaldı.

‘Kürt sorunu yok diyeceksin sonra da ben Kürdüm diyeceksin’

Yerine kayyum atanan Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı, “Bu halkın mücadelesini tanımayanları bu halk da tanımıyor” sözleriyle tepki gösterdi. Avcı, “Kürt sorunu yok diyeceksin sonra da ben Kürdüm diyeceksin. Sadece Kürtçe okumak ve konuşmakla Van’lı olunmaz. Onun için herkes haddini bilecek. Biz herkesin fikrine ve kimliğine saygı duyuyuruz. Siz de mecbursunuz bize saygı duymaya” diyerek tepki gösterdi.

HDP: Provokatör Vekil

HDP Van İl Örgütü’nün sanal medya hesabından “Van Dernekleri Federasyonu Genel Kurulu’nda ‘Kürt sorunu yoktur’ diyen AKP Vekili İ. Kartal Vanlılarca protesto edildi. Genel Kurulu provoke eden AKP vekili partisinin Kürt sorunu olmadığını söyledi. Halkımızın en temel meselesini ve haklarını savunmaya devam edeceğiz” paylaşımı yapıldı.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: