AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan: Kadınlar haklarını AK Parti ile kullanmaya başladı.

AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilişinin 87. yıldönümü dolayısıyla bir video mesaj yayınladı.

Mesajında Türkiye’de kadınların birçok hakkı Avrupa’dan önce elde ettiğini söyleyen Erdoğan, “Kadınların siyasette temsil oranı AK Parti döneminde yükseldi” dedi.

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Türkiye, istiklal harbimizde destan yazan kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkını birçok Avrupa ülkesinden önce vermiştir. Gazi Mustafa Kemal’in ortaya koyduğu bu vizyonun maalesef ondan sonra gelen vesayetçi zihniyet tarafından devam ettirilmediğini görüyoruz.

Ekonomiden eğitime kadar her alanda Gazi’nin emanetine ihanet edenler, kadınlarla ilgili atılan adımları da sabote ettiler. Kılık kıyafetine göre kadınlarımızı ayıranlar, seçilme hakkı başta olmak üzere kadınlarımızın anayasal haklarını kullanmalarını engellediler. Kamusal alanda olduğu gibi siyasette de kadınlarımızın varlığına tahammül edemediler.

Her ne kadar kadınlarımız seçme ve seçilme hakkını 1934 yılında elde etmişlerse de haklarını özgürce kullanmaya AK Parti ile başlamışlardır.

Kadınların siyasete ve sosyal hayata katılım mücadelesinde elde ettikleri kazanımlarının çoğunun altında AK Parti’nin imzası vardır. Kadın hakları konusunda yaptığımız çalışmaları teker teker saymaya kalksak saatlerce bitiremeyiz.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: