AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sosyal medya demokrasi için ana tehdit


AKP Genel başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sosyal medya demokrasi için ana tehdit. Sosyal medya mecralarının yaygınlaşmasıyla birlikte, yalanın, üretilmiş haberlerin, dezenformasyonun hızla yayıldığını görüyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Stratejik İletişim Zirvesi’ne video mesaj gönderdi. Erdoğan konuşmasında, “Sosyal medya mecralarının yaygınlaşmasıyla birlikte, yalanın, üretilmiş haberlerin, dezenformasyonun hızla yayıldığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Sosyal medya demokrasi için ana tehdit” diyen Erdoğan, “Dezenformasyon sadece bir milli güvenlik meselesi olmanın ötesine geçerek, küresel bir güvenlik sorunu halini almıştır. Etkili bir denetim mekanizmasının olmadığı bu mecralardan yayılan bu tarz haberler sebebiyle milyonlarca insanın hayatı kararmaktadır. Yasal zeminde hukuki düzenlemeleri hayata geçiriyoruz. Kendini layüsel gören küresel şebekeler rağmen temiz iletişim anlayışıyla mücadelemizi sürdüreceğiz. Gerçeklerin üstünün yalanlarla örtülmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Şimdiye kadar bu hedefte birçok adım attık. Halen hazırlıkları süren Stratejik İletişim Politika Belgesi ile bu çabalarımızı bir üst seviyeye taşıyacağız” dedi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: