AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşçimizi zora sokmayacağız.

Katar ziyareti öncesi havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret ile ilgili “Biz kesinlikle bu noktada işçimizi zora sokmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu: AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) toplantısında ‘asgari ücretin 4 bin TL’nin altına düşürülmemesini istediği’ iddiası sorulan Erdoğan, “Biz kesinlikle bu noktada işçimizi zora sokmayacağız. Asgari ücret noktasında da en uygun, en ideal olanını masaya yatırarak nihai kararımızı vereceğiz. Ve bu kararla birlikte de temenni ediyorum ki sadece işçi kesiminin değil, işverenin de memnun olması lazım” dedi.

‘STOKÇULUK YAPANLAR VAR’

Erdoğan konuşmasının devamında: ‘her alanda stokçuluk yapıldığını’ belirterek, “Özellikle benim en çok rahatsız olduğum konu stokçuluk. Stokçuluk yapanlar var. Her alanda. Otomotiv sektöründe bile stokçuluk var. Gıdada stokçuluk yenilir yutulur değil. Şu anki cezai müeyyide çok düşük. Mehmet (Muş) Bey’e söyledim, hazırlıklarınızı yapın bu müeyyideyi onları rahatsız edici bir noktaya çıkaralım” diye belirtti.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: