AK Parti’li Mehmet Özhaseki’den Şenyaşar Ailesine Teklif

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, Şenyaşar ailesine AK Parti Genel Merkezi’nde Mehmet Özhaseki tarafından uzlaşma teklifi yapıldığını, ailenin ise “onursuz teklif” diyerek uzlaşmayı reddettiğini ifade eden bir yazı kaleme aldı.

 

Gazeteci Barış Terkoğlu, Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AK Parti Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’a AK Parti Genel Merkezi’nde uzlaşma teklifinde bulunulduğunu yazdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şenyaşarlar ile ilgilenmesi için Mehmet Özhaseki’yi görevlendirdiğini söyleyen Terkoğlu, Şenyaşarlara yapılan teklifin aile tarafından “onursuz teklif” denilerek reddedildiğini aktardı.

 

Terkoğlu’nun yazısı şöyle:

“Partide anlatılana göre, AKP Genel Başkanı Erdoğan, krizi çözmek üzere, genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki’yi görevlendirmiş. Şenyaşar ailesi AKP Genel Merkezi’ne davet edilmiş. İlk görüşmede daha çok aileyi dinlemişler. Çözmek için niyet beyanında bulunmuşlar.

İkinci görüşme ise bambaşka bir ortamda gerçekleşmiş. Bu kez Özhaseki bir dosya ile onları karşılamış. Aileye bir teklif yapılmış. ‘Bu meseleyi bize bırakın, ne gerekiyorsa yapacağız, siz kabul edin’ diye başlayan konuşma bir pazarlığa dönüşmüş. AKP milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile Şenyaşarların buluşarak barışması adımının ardından, Şenyaşar ailesinden tutuklu bulunan Fadıl Şenyaşar’ın serbest bırakılacağı sözü verilmiş. Hatta bir uzlaşma metni hazırlanmış.

Ancak Şenyaşarlar, ‘onursuz teklif’ diyerek bunu reddetmişler. Kendilerinin tek beklentilerinin adaletin işlemesi, suçluların cezalandırılması, yargının bunun için çalışması olduğunu söylemişler. Kısacası ‘temiz sayfa’ niyetiyle başlayan görüşme, anlaşmazlıkla bitmiş.”

EŞREF FAKIBABA’NIN KALDIĞI YER BASILMIŞ

Terkoğlu ayrıca İbrahim Halil Yıldız için, “O milletvekiliyle üç buçuk yıldır selamım bile yok” diyen Urfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın, olaylara tepki gösterdiği gece Urfa’da kaldığı devlet misafirhanesinin 50 kişilik bir grup tarafından basıldığını ancak kalabalık Fakıbaba’yı bulamadan hadisenin sonlandığını söyledi.

YAZININ TAMAMI

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: