Ahmet Şık, Sezgin Baran Korkmaz’ın ses kaydını paylaştı

Türkiye’de hakkında kara para soruşturması başlatıldıktan sonra yurtdışına çıkan ve Avusturya’da ABD’nin talebi üzerine tutuklanan SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’a ait yeni bir ses kaydı ortaya çıktı.

Korkmaz’a ait ses kayıtlarını sosyal medya hesabından yayınlayan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık, “İçeriğinde anlatılanlar daha önce de kamuoyunun gündemine gelmişti. Ama burada kendisinden 10 milyon euroyu kimi istediğini ismiyle telaffuz ediyor” dedi. Şık, ‘konuşmaların, Korkmaz’ın tutuklanmadan önce AK Parti içinden birisine başına neler geldiğini anlatarak yardım istediği görüşmeler sırasında kayda alındığını’ açıkladı.

Söz konusu ses kaydında Korkmaz: “‘Kardeşim’ dedi. ‘Ben gittim Süleyman Soylu’nun şu anda yerinden çıktım’ dedi tamam. ‘Tarih belirttim’ dedi. ‘Süleyman beyle konuştum tamam. Bu Süleyman beyin dışında bir de klik var’ dedi. ‘O kliği çözmemiz lazım.’ ‘Nasıl çözeriz?’ dedim. Bir kere Süleyman beye vermiş olduğun sözü tut borcu sil. Tamam ok. ‘İkincisi ne olacak?’ dedim. ‘İkincisi 10 milyon euro’ dedi tamam. ’10 milyon euro verdiğin zaman dedi kahraman gibi döneceksin Türkiye’ye.'” Konuşmasını yapıyor.

Ahmet Şık tarafından paylaşılan, Sezgin Baran Korkmaz’a ait kaydın deşifre edilmiş halinde, ‘’Eşim oradan çıkarsa, onun pasaportunu iptal etmişti Soylu. Ben mahkeme kararıyla şey yaptım cuma günü karar aldırdım yani. Uygularlarsa çıkacak. Bölge İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma verdi yani. Cesim Parlak, o bana söyledi. “Buna güvenebilirsin, konuşabilirsin” dedi. Ben de “Tamam” dedim. Döndüm, aradım konuştum. Sonra bana bu şekide söyledi. Ben de “Yok kardeş. Ben bu, bu şeklide kimseye para ödemem” dedim. “Allah büyük, gün gelince herkes hukuk önünde hesap verecek” dedim. Kapattım. Bu kadar. Gökhan’ın haberi var. Ben dedim ki, “Ben bunu yapacağım. Yarın atlarım arabaya” dedim. Pazartesi günü bir şey olmazsa atlarım. Hiç problem yok, gelirim mahkemeye. Mahkemeye gelmeden önce avukatlarım önceden her şeyi hazırlar. Bütün ifadelerimi, ses kayıtlarını hepsini hazırlar. Hadi hakim beni tutuklayabilirse tutuklasın. Çok basit. Hakim beni tutuklayabilirse tutuklamak isteyebilirler. Ama ben diyeceğim ki hiç problem yok. Hakim beni tutuklayabilirse tutuklasın. Hiç problem yok, beni tutuklayın. Ama ben tutuklandığım an benim avukatlarım kapının önünde bekliyor. Herkes diyecek ki buradan tutuklandı ama bir de suç duyurusunda bulunmak istiyoruz bunlar hakkında. Sadece “Biraz bekle Baran n’olur. Son birkaç gün bekle. Son birkaç gün, birkaç gün bekle” diyorlar bana. Tabi tabi onu öyle söylüyorlar “Birkaç gün bekle birkaç gün bekle döneceksin” diyorlar. En yukarıdakiler söylüyor belki. Bana bunu kolay, bugüne kadar hiç söylemedi. Avukat Cesim Parlak yok mu o beni aradı. Tamam. Şimdi bu beni aradı “Ya bu Veyis Ateş benim arkadaşım” dedi. “Önemli Baran” dedi. “Bir konuda sana yardımcı olmak istiyor” dedi. Operasyon çekilirken adamları rehin tutmuşlar içerde ya. Rehin tutmuş. Diyor ki “Parayı verirsen böyle olacak” diyor düşün. Kardeşim dedi. Ben gittim Süleyman Soylu’nun şu anda yerinden çıktım” dedi tamam. “Tarih belirttim” dedi. “Süleyman beyle konuştum tamam. Bu Süleyman beyin dışında bir de klik var” dedi. “O kilği çözmemiz lazım. Nasıl çözeriz?” dedim. Bir kere Süleyman beye vermiş olduğun sözü tut borcu sil. Tamam ok. “İkincisi ne olacak?” dedim. “İkincisi 10 milyon euro” dedi tamam. “10 milyon euro verdiğin zaman dedi kahraman gibi döneceksin Türkiye’ye.” Bütün o medya, algı malgı işte o ekiple paylaşacaklar. Soylu’nun ekibiyle tamam. Ben de dedim ki Tamam abi ben 10 milyon euro vereyim. Sana göndereyim tamam. Dedim ki Abi ben bu 10 milyon euroyu vereyim de sana” dedim “Ya bu 10 milyon euroyu verdik de adamlar bu işi yapmadı”. “Yok” dedi. “Ben hakemim” dedi burada. “Ben o tasarrufu alıyorum hakem benim” dedi tamam. Peki dedim. Sen hakemsin o tasarrufu alıyorsun kabul’’ ifadeleri yer alıyor.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: