Davutoğlu Bahçeli’ye video ile seslendi: Psikolojik sıhhatiniz konusunda kaygılıyım

Gelecek Partisi genel başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli’nin grup konuşmasına tepki gösterdi ve “Sizin psikolojik sıhhatiniz konusunda ciddi şekilde kaygılıyım” dedi.

 

Sosyal medyadan hesabından randevu bu defa Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan geldi. Twitter’dan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi etiketleyen Davutoğlu şu mesajı paylaştı: “Sayın Bahçeli, bugün biraz uykusuz kalmanızı rica ediyorum. Saat 23:30’u bekleyin lütfen. @dbdevletbahceli.”

https://twitter.com/Ahmet_Davutoglu/status/1537162257276325888?s=20&t=UtnPx-JBuomGORa9cvCARA

 

Davutoğlu çağrısı ardınan, Youtube hesabından  bir video yayınladı.

“Sayın Bahçeli, son grup konuşmanızı dinlerken sizin adınıza çok üzüldüm” diyen Davutoğlu, “Yine asabi bir yüz, yine sert cümleler, yine hakaret dili ve her haliyle yüreğiyle dili arasında bağı olmayan bir gördüm. Daha önce de söylemiştim. Sizin psikolojik sıhhatiniz konusunda ciddi şekilde kaygılıyım. Bir insan nasıl bu kadar öfkeli olabiliyor? Diline nasıl bu kadar ağır kelimeler yükleyebiliyor?” ifadelerini kullandı.

“Aslında sizin şu anda anlıyorum ki probleminiz dilinizde değil, kalbinizde” diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Şu anda akademik hayatta olsam bir doktora öğrencime sözcükler, mimikler ve siyaset ilişkisi bağlamında sizi incelemesini tavsiye ederdim. Bir sonuca aslında ben ulaştım. Sizin probleminiz yalnızlık. İnsan insanın şifasıdır Sayın Bahçeli. Siz insan arasına karışmadığınız için, Diyarbakır’a gidemediğiniz için mesela Kürtlerin halet-i ruhiyesini anlayamazsınız. Toroslara, Yörüklerin arasında karışmadığınız için de onları da anlayamazsınız. Sizi son olarak Trakya’da ne zaman gördük Sayın Bahçeli ya da Erzurum’da. Hakkınızı yemeyelim, Sayın Erdoğan’la birlikte bir Ahlat’a gitmişliğiniz var Doğu adına. Resmi protokolle, resmi bir şekilde.”

‘ASLINDA ÇALIŞTAYDAN DEĞİL GÜR SESLE KARŞILANMAMDAN RAHATSIZSINIZ’

“Sayın Bahçeli’yle aramızdaki fark bu. Siz bizi anlayamazsınız ama ben sizi anlıyorum. Sizin niye öfkeli olduğunuzu da biliyorum. Diyarbakır’da yapmış olduğumuz, Demokratik Geleceğimizin İnşası: Kürt Meselesi Çalıştayı’na takmışsınız. Hayır, aslında ondan rahatsız değilsiniz. Siz neden rahatsızsınız biliyor musunuz? Daha 1 ay önce Antalya’da ‘Yörük Ahmet’ diye karşılanan birinin, bundan birkaç gün önce Diyarbakır’da ‘Serok Ahmet’ diye gür bir sesle karşılanmasından rahatsızsınız.”

‘BİR BAHÇELİ RAHATSIZ OLDU BİR TERÖR ÖRGÜTÜ’

“Siz Doğu’da ve Batı’da, Türkler ve Kürtler, Sünniler ve Aleviler tarafından aynı anda sevilen herkesten rahatsız olursunuz. Sizin zıt kutbunuz olan örgüt de rahatsız olur. Çok ilginç! Bahsettiğiniz çalıştayla ilgili bir siz rahatsız oldunuz bir de terör örgütü. Çünkü biz sizlerin beslendiği o nefret dilini kurutmaya geliyoruz. Çünkü biz sizlerin beslendiğiniz o kutuplaştırıcı dili tasviye etmeye geliyoruz. Onun için yeni bir zihniyet diyoruz.”

‘ANADİL ALLAH’IN İNSANLARA LÜTFUDUR’

“Ne demişiz 10 maddede, yeni bir zihniyet demişiz. Buna mı karşısınız? Çünkü siz eski zihniyetin, 90’lı yılların zihniyetinin hakim olmasını istiyorsunuz. Yerli bir yaklaşım demişiz. Buna mı karşı çıkıyorsunuz. Evet bu ülkenin insanları, bu toprakların çocukları siz isteseniz de istemeseniz de yerli bir yöntemle anlaşacaklar. Düşünce ve ifade özgürlüğü demişiz. Buna mı karşı çıkıyorsunuz. Doğrudur karşı çıkarsınız. Çünkü sizin gibi düşünmeyen herkes, sizin için ya hain ya terörist. Alışın Sayın Bahçeli, sizden farklı düşünenler de bu ülkenin vatandaşları. Ne demişiz, anadilde eğitim demişiz. Allah aşkına anadil Allah’ın insanlara bir lütfudur. İsteyen istediği dili öğrenir, öğretir. Aynı metinde görmüyor musunuz, resmi dilimiz Türkçe diyoruz. Feqiyê Teyran’ın o güzel Kürtçesini anlayabilseydiniz, Yunus Emre’den farklı bir şey söylemediğini görürdünüz.”

‘BAHÇELİ ASIL MESAJLARI ERDOĞAN’A VERİYOR’

“Siz tarihe yoldaşını yolda bırakan bir lider olarak geçeceksiniz. Sayın Ecevit’i nasıl bıraktığınızı herkes biliyor. Siyasi kundakçı diyorsunuz ya kim kundakladı o hükümeti? Şimdi Sayın Erdoğan’ı da buradan uyarıyorum. Yakın bir zamanda aynı kundakçılığı, şu anki Cumhur İttifakı’na yaparsa hiç şaşırmayın Sayın Erdoğan. Aslında Sayın Bahçeli bu mesajlarını bize vermiyor, Sayın Erdoğan’a veriyor. Sakın ola ki yeniden demokratik bir yaklaşımla, yeni bir zihniyet geliştirmeye kalkma. ‘Serok Ahmet’ ifadesiyle bana yüklenirken aslında başka yerlere de mesaj veriyor.”

DAVUTOĞLU DİYARBAKIR’DA 10 MADDELİK AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Diyarbakır ziyaretinde konuşan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Kürt sorununun çözümü için önerilerinin yer aldığı “Kürt Meselesi: Yeni Bir Demokratikleşme Sürecinin Temel Unsurları” metni açıklamıştı.

YİNE ‘SEROK AHMET’ DEMİŞTİ

Bu açıklamaya tepki gösteren MHP lideri Bahçeli ise dünkü grup toplantısında Davutoğlu’nu şu sözlerle hedef almıştı: “Zillet ittifakının ıslah olmaz üyesi Serok Ahmet’in, Diyarbakır’da düzenlenen “Demokratik Geleceğimizin İnşası: Kürt Meselesi” çalıştayında yaptığı konuşma, bu çalıştaya PKK’lıların ve FETÖ’cülerin aleni katılımı bölücü bir provokasyondur. Serok artık kartını açık oynamaktadır. Ve PKK tezlerini savunacak kadar çukurlaşmıştır. Serok Ahmet, Türkiye’nin başına sarılmış beladır, kumanda edilen mandacıdır, geçmişi ve geleceğiyle siyasi kundakçıdır.”

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: