Adalet Bakanı Bozdağ’dan Kaşıkçı, Oktar ve Peker açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adnan Oktar ve İstanbul’da katledilen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı davaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adnan Oktar davasında istinaf mahkemesinin, bazı Oktarcılar hakkında tahliye kararı vermesinin ardından bu isimlerin itiraz üzerine tutuklanması hakkında konuştu. Bozdağ, “HSK Birinci Dairesi, İstanbul BAM 1. Ceza Dairesi hakimleri ve bazı savcılar hakkında inceleme izni verdi” dedi.

“Olumlu görüş bildireceğiz”

Bakan Bozdağ, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2018 yılında İstanbul’da öldürülmesine ilişkin davanın bugün İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmasında, savcı yargılamanın durmasını ve dosyanın Suudi Arabistan makamlarına devrini talep etmesi üzerine de,”Görüşümüzü bugün göndereceğiz. Bu yargılamanın, davanın nakli konusunda bakanlık olarak olumlu görüş bildireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Sedat Peker’le ilgili herhangi bir dönüş olmadı”

Hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker için de konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi Kırmızı Bülten çıkarıldı. Türkiye hem İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı hem de Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı üzerinden gelen talepleri de dikkate alarak iade talebinde bulundu. Bizim iade talebimizin Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) ulaştığını değerlendiriyoruz. Ama oradan şu ana kadar bize herhangi bir dönüş olmadı.”

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: