ABD Başkanı Biden, enflasyonu soran gazeteciye hakaret etti

Başkanı Joe Biden, Fox News muhabiri Peter Doocy’nin ülkede bu yıl düzenlenecek ara seçimlerde enflasyonun etkisinin ne olacağına yönelik bir soru sormasının ardından Doocy’e hakaret etti. Biden’ın olaydan kısa bir süre sonra Doocy’i arayıp özür dilediği belirtildi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Fox News muhabirinin kendisine Artan enflasyon ara seçimleri etkiler mi? Bu durum Demokrat Parti için siyasi bir sorun mu?” diye bir soru sorması üzerine Biden,“Hayır. Daha fazla enflasyon bizim için harika bir kazanç” dedi ve devamında küfür etti.

Biden’ın basın toplantısı Beyaz Saray Rekabet Konseyi’nin ülkedeki enflasyonun yüzde 7’ye kadar çıkması ve enflasyon ile mücadele kapsamında yaptığı toplantı hakkında basın mensuplarını bilgilendirmek için düzenlenmişti.

Biden’ın sözleri sosyal medyada hızla viral oldu ve bazıları Biden’ın günler önce başka bir Fox News muhabirinin Rusya hakkındaki sorusuna yanıt olarak “Ne aptalca bir soru” diye yanıt verdiğini hatırlattı.

Biden özür diledi

Doocy olayın ardından, Fox News sunucusu Sean Hannity’ye Biden’ın kendisini aradığını ve “Kişisel bir şey değil dostum” diyerek özür dilediğini söyledi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: