4 yılda 41 mahpus kanser hastalığı nedeniyle yaşamını yitirdi

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, hasta ve yaşlı mahpusların tedavi olabilmeleri için tahliye olmaları gerektiğini belirterek, son 4 yılda sadece kanser hastalığı nedeniyle 41 kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, MST TV’deki yayınında hapishanelerdeki hasta tutuklu ve hükümlüleri gündeme getirdi.

Tanrıkulu, eski HDP Milletvekili Aysel Tuğluk’uk Alzheimer haslığı nedeniyle hafızasını yitirdiğini ve tahliye edilmesi gerektiğini kaydeden Tanrıkulu, “Cezaevinde tedavisi mümkün olmayan alzheimer hastası olan Aysel Tuğluk Ak Parti’nin siyasi iradesinde cezaevinde tutuluyor ve düşman ceza hukuk uygulanıyor” ifadelerini kullandı.

Son 4 yılda 41 mahpusun kanser nedeniyle yaşamını yitirdiğini aktaran Tanrıkulu, “4 yılda 41 mahpus sadece kanser hastalığı nedeniyle hayatlarını kaybetti. Bizlere de bildirilen takip ettiğimiz birçok kanser hastası mahpus var. Hasta ve yaşlı tutukluların sağlıklı şartlarda tedavi olmaları için tahliye edilmeleri gerekiyor” dedi.

Sezgin Tanrıkulu, İzmir Şakran Cezaevi’nde tutulan yüzde 65 engelli Bilal Danış’ı da gündeme getirerek, “Bilal Danış denetimli serbestlik hakkı olmasına rağmen 1 yıldan fazla süredir cezaevinde tutuluyor. Hürriyeti tahdit suçu işliyorsunuz” şeklinde konuştu.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: