2021 Yılında yaşanan moto kurye ölümleri raporlaştırıldı.

Moto kuryeler, pandemi süreciyle birlikte adından sıkça söz ettirdiler. Yaşadıkları zorlu süreçler, artan iş yoğunluğu ve yaşanan ölümleri haberleştiren moto-kurye haber, 2021 yılında elde ettiği verileri paylaştı.

Moto kurye haberin açıklaması şöyle:

“ Günlük basın ve sosyal medya taraması, moto kurye derneklerinin ve sendikalarının açıklamalarının incelenmesi, moto kurye WhatsApp ve Telegram gruplarının takibi ile derlediğimiz “2021 yılı Moto Kurye Ölümleri Raporu”nu paylaşıyoruz.

Ölen moto kuryelerin yarısına yakını 20’li yaşlarındaki gençlerden oluşurken 2 kuryenin 18 yaşının altında olması dikkat çekti. Binlerce moto kurye kazasının yaşandığı 2021 yılında ölümlü kazaların en çok yaşandığı iller İstanbul, İzmir ve Denizli olurken diğer ölümlü kazaların yaşandığı iller şu şekilde sıralandı; Ankara, Bursa, Ordu, Kayseri, Urfa, Antalya, Bolu, Kocaeli, Zonguldak, Konya, Düzce, Gümüşhane, Çanakkale.

Afaki bir veri paylaşmamak için hayatını kaybeden moto kuryelerin isimleri raporda listelenmiştir. Yalnızca 22 Aralık’ta İstanbul Bakırköy’deki kazada yaşamını yitiren üzerinden kimlik çıkmadığı için ulaşamadığımız mülteci kuryenin ismi kayıtlara yansıtılamamıştır.

Rapora yansımamış bilgiler bize iletildikçe yahut biz yeni bilgilere ulaştıkça güncelleme yapılacaktır.” Denildi.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: