19 Ocak Yaklaşırken, Hrant Dink Belgesel Filmi Gösterildi.

Yönetmenliğini Ümit Kıvanç’ın yaptığı Hafıza Yetersiz Filminin Hrant Dink Vakfı tarafından gösterisi düzenlendi.

Hrant Dink, ölümünün 15’inci yılında “Hafıza Yetersiz” filmi ile anıldı. Belgesel sinemacı ve yazar Ümit Kıvanç tarafından tasarlanıp kurgulanan filmin ilk gösterimi bu akşam Cemal Reşit Rey’de yapıldı.

Filmin gösterisine Rakel Dink, Gülten Kaya, Sırrı Süreyya Önder ve CHP İstalbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve çok sayıda kişi katıldı.

60 dakika süren belgesel filmde Hrant Dink’e ve sözüne yaşam alanı tanımayan sistemin nerelerde ‘hata verdiği’ gözler önüne seriliyor. Hrant Dink’in farklı dönemlerde yaptığı konuşmaları çeşitli görsellerle bir araya getiren belgeselde, Dink’in yaşadığı süre boyunca savunduğu değerler kendi sesinden, kendi sözüyle anlatılıyor. Dedi.

Film gösteriminin ardından belgeselin yönetmeni Ümit Kıvanç, avukat Fethiye Çetin ve Hrant Dink’in oğlu Arat Dink’in yer aldığı bir söyleşi yapıldı.

Belgesel gösteriminin ardından ilk sözü Hrant Dink’in avukatı Fethiye Çetin, aldı. Çetin, “Yarayı gösteriyor Hrant, zira yara nereden açılmışsa çözüm için önce orayı görmek gerekir” ifadeleriyle başladı. Çetin, yaralarımızın yol açtığı devasa kaybın yasını birlikte tutmamız gerektiğini hatırlatarak “Hrant Dink’in en çok vurguladığı ve hepimize verdiği derslerden en önemlisi bu” diye konuştu.

Belgesel, yarın saat 20.00’den itibaren Hrant Dink Vakfı’nın web sitesi üzerinden çevrimiçi izlenebilecek.

Bizi Takip Edin!
Son Haberler
%d blogcu bunu beğendi: